Terenska nastava

ZIMOVANJE U GORSKOM KOTARU

Za vrijeme zimskih školskih praznika organiziran je „aktivni odmor“ učenika OŠ "Blatine-Škrape". Putovanje i boravak u Gorskom kotaru trajali su od 3.1.2020. do 8.1.2020. Smještaj je bio u Staroj Sušici, u dvorcu iz 16.stoljeća (Frankopanski grad) što je djeci bilo posebno zanimljivo.

Učenici su kroz poludnevne izlete i šetnje upoznali mnoge zanimljivosti i ljepote svoje domovine: Park šumu jelena, klizalište u Delnicama, Popovića mlin (prvi električni mlin u Gorskom kotaru), špilju Vrelo, grad Fužine, jezero Bajer. U Ravnoj gori prisustvovali su koncertu zborova i mješovitih vokalnih skupina.

S lovcem su šetali šumom i doznali mnogo o brizi za životinje i biljke te o važnosti odgovornog ponašanja prema prirodi. Kroz brojne aktivnosti učenici su naučili puno o gorskom (planinskom) kraju Hrvatske. Uz učenje u prirodi, sudjelovali su u različitim zabavnim aktivnostima čime  su ostvareni i odgojni ciljevi važni za socijalizaciju djece i razvijanje njihovog pozitivnog odnosa prema okolišu.

Očekujemo da će učenici naše škole i sljedećih godina imati priliku zimske praznike provesti radno, ali zabavno.

objavio: Administrator   datum: 28. 1. 2020.