ŠKOLSKA KNJIŽNICA

Knjižnica OŠ „Blatine-Škrape“ smještena je u prizemlju škole i raspolaže s oko 5500 knjiga i dva računala za učenike te manjom količinom AV građe i časopisa.

Zadatak školske knjižnice je  omogućiti svim učenicima,  učiteljima i zainteresiranim roditeljima pristup izvorima znanja, ali i aktivnostima koje podupiru njihove odgojne, obrazovne, kulturne i socijalne potrebe.

RADNO VRIJEME

PONEDJELJAK

11:30 – 17:30 sati

UTORAK

SRIJEDA

8:00 - 14:00 sati

ČETVRTAK

PETAK

8:00 – 14:00 sati

Školska knjižnica je potpora nastavnim i izvannastavnim aktivnostima škole. Učenike poziva i uvodi u svijet knjige i čitanja  te im omogućuje razvijanje informacijske pismenosti koja uključuje pronalaženje, razumijevanje, vrednovanje, odabir i primjenu vrijednih informacija iz različitih izvora znanja, kako tiskanih tako i onih koje omogućuje suvremena tehnologija (CD, DVD, web...).

Više o informacijskoj pismenosti i poticanju čitanja u školskim knjižnicama možete pročitati ovdje.