MAJSTOR OD ZANATA

U sklopu projekta "Majstor od zanata", ove školske godine planiramo posjećivati tvornice, ustanove i radionice kako bi se učenici upoznali s različitim zanimanjima. Cilj je da učenici dobiju informacije o poslovima kojima se ljudi bave u različitim djelatnostima i prepoznaju vrijednost ljudskog rada.

Za prvi posjet smo odabrali tvornicu Cemex gdje smo pod vodstvom vrijednih djelatnika upoznali različite sektore poslovanja i doznali ponešto o cementu i betonu.

Imali smo priliku vidjeti kemijski laboratorij, informatički centar iz kojeg se kontroliraju sve faze procesa proizvodnje, vidjeti veliku peć u kojoj se na velikim temperaturama priprema sirovina za mljevenje te smo opremljeni zaštitnom radnom odjećom ušli u halu gdje je veliki mlin.

Nakon obilaska smo se okrijepili sendvičima i sokovima i otišli bogatiji za zanimljiva znanja i lijepo druženje.

Zahvaljujemo našim domaćinima na gostoprimstvu i korisnim informacijama.

objavio: Administrator   datum: 20. 1. 2020.