PISAC „SNIJEGA U SPLITU“ S ČETVRTAŠIMA U RAZREDU

Ove smo godine ponovo bili počašćeni posjetom posebnog gosta, našeg znanstvenika i književnika, Matka Marušića. Sa svojim su ga učiteljicama dočekali učenici 4. a, 4. b i 4. c razreda.

Svi su se okupili u ukrašenoj učionici 4.a razreda. Odmah se vidjelo da su učenici vrijedno i radosno čitali njegove priče iz zbirke „Snijeg u Splitu“ koja je već generacijama jedno od najdražih štiva malim čitateljima jer je pano bio prekriven zanimljivim ilustracijama.

A da su knjige, čitanje i znanje izuzetno važne učenici su ovaj put čuli od poznatog autora, koji im je to prenio na slikovit pa čak i duhovit način.

Njegovo je izlaganje i ovaj put  bilo popraceno životnim savjetima pa ako učenike upitate što su naučili iz ovog susreta čut ćete zanimljive i korisne izjave poput: pravo prijateljstvo je jako važno; treba se puno kretati i provoditi vrijeme na svježem zraku; kad učite, čitate i dobri ste u školi bit ćete uspješniji; da osvojiš curu, trebaš biti pristojan...

Učenici su jedva dočekali postaviti piscu brojna pitanja pa su dobili odgovore o najdražoj zgodi iz djetinjstva, prijateljstvu s Vjekom u odrasloj dobi, kažnjavanju za nepodopštine i slično. Pitanja je bilo pregršt pa je književnik komentirao da se među ovom djecom sigurno kriju i budući pisci kad tako pažljivo čitaju i znatiželjni su.

Na kraju druženja su mu ponosno pokazali razrednu izložbu jer svaki je učenik 4. a izabrao jednu priču iz zbirke „Snijeg u Splitu“ i ilustrirao je.

Zajedno su prokomentirali radove, a zatim je pisac dijelio autograme na tim crtežima i knjigama koje su učenici kupili za vlastitu biblioteku.

Družili su se skoro dva školska sata, a prošlo je za tren jer je bilo zanimljivo, zabavno i naravno, poučno.

objavio: Administrator   datum: 7. 2. 2024.