Zimovanje u Staroj Sušici – Gorski kotar

Preko zimskih školskih praznika, ove je godine prvi put organiziran „aktivni odmor“ djece OŠ "Blatine-Škrape". Djeca su bila u Staroj Sušici i iskusila zimske radosti.

Zimovanje u Staroj Sušici – Gorski kotar

Projekt je organizirao učitelj Petar Šimundža. 03.01.2010. naši su se učenici ("djeca s mora") te njihovi učitelji i učiteljice  uputili u planinske krajeve svoje domovine  na snijeg. Šest dana proveli su u Staroj Sušici, uživali u snijegu i doživjeli pravi zimski ugođaj planinskih krajeva. U jutarnjim i poslijepodnevnim satima imali su učitelje skijanja, a navečer animatore koji su organizirali tematske večeri (ples, lude frizure, pjevanje, glumu…). Smještaj je bio u starom dvorcu iz 16.stoljeća (Frankopanski grad) što je djeci bilo posebno zanimljivo.

Učenici su na ovom putovanju upoznali planinske dijelove svoje domovine, a ostvareni su i odgojni ciljevi važni za socijalizaciju djece. Svako je dijete na DVD-u dobilo snimku zimovanja. Termin za iduću godinu već je rezerviran pa se očekuje da će učenici naše škole i sljedećih godina imati priliku zimske praznike provesti radno, ali zabavno.

objavio: Administrator   datum: 12. 5. 2010.