SVJETSKI DAN OSOBA SA SINDROMOM DOWN

Down Syndrome International je odabrao da se baš 21. ožujka obilježava Svjetski dan osoba s Down sindromom.
Ove smo godine čitali učenicima priču „Moja prijateljica ima Down sindrom“ i razgovarali s njima o posebnostima osoba rođenih sa ovim sindromom te poglegdali kratki informativni video What is Down syndrome?

Djeca su prilikom ovih susreta stekla osnovna znanja o ovom sindromu, a upravo su znanje i razumijevanje važni za ispravno ponašanje u različitim situacijama i s različitim osobama te uvažavanje različitosti.

Simbol sindroma Down su postale šarene čarapice, a njihovo se značenje može povezati s „neparnim“ kromosomom koji je odgovoran za pojavu ovog sindroma. Učenici iz 4.b, 1.a i PRO A razreda izrezivali su i bojili čarapice na koje su pisali lijepe poruke za svoje prijatelje.

Učenici 1.a, 2.c i PRO A razreda izrađivali su suncokrete koji su također svojevrsni simbol osoba s Down sindromom i predstavljaju njihovu vedrinu, toplinu i radost koju dijele sa svojim bližnima.

Zato su naši učenici danas ukrasili glavice papirnatim suncokretima i obuli šarene čarapice te u znak podrške osobama sa sindromom Down zapjevali pjesmicu prepunu dječje radosti. VIDEO heart

Priloženi dokumenti:
WhatsApp_Video_2023-03-21_at_17.23.10.mp4 (16.94 MB)

objavio: Administrator   datum: 21. 3. 2023.