Projekt: 100. dan škole

Učenici  4. b i PRO A razreda obilježili su 100. dan škole.

Zanimljivim  i kreativnim radionicama i aktivnostima proslavili su 100 nastavnih dana u ovoj školskoj godini.  Iako je taj važan dan službeno bio  9. veljače, proslava je trajala nekoliko dana  – po želji učenika, ali i učiteljica. :)

Tako su učenici PRO a razreda pisali riječi koje u sebi sadrže riječ sto, a učenici  4. b su pak trebali napisati  100 imenica, glagola i pridjeva koje su kasnije upotrijebili  za pisanje činkvine.

Za vrijeme matematike četvrtaši su crtali 100 kružnica slažući oblik ili crtež po želji, a zatim su se poigrali igraćim kockicama u natjecanju Tko će prije ispuniti 100 polja.

Malo više vremena im je trebalo za sadržaje prirode i društva. Učenici PRO a su se trebali dosjetiti 10 tema (voće, povrće, gradovi, organi...) te nabrojiti po deset riječi za svaku od njih.

Četvrtaši su za to vrijeme izrađivali lentu vremena 20. st u kojoj su trebali navesti značajne osobe i najvažnije događaje u tih 100 godina hrvatske povijesti.

Razgibali smo se uz 10 vježbi po sto puta ponavljanja.

Naposljetku, svoju kreativnost učenici su imali prilike pokazati u izradi okvira za slike i kruna kojima je glavni znak, naravno, bio broj 100. Ponosno su istaknuli kako su sada 100 dana mudriji, ljepši i pametniji. Moramo se složiti!

objavio: Administrator   datum: 7. 3. 2023.