Autor: Ivona Mijoč

S ponosom objavljujemo kako je našoj školi odobren drugi Erasmus+ KA122 projekt, „Učimo izvan mreže-napredujemo na mreži“ koji će se provoditi u razdoblju od 1. rujna 2026. do 29. veljače 2028. godine.
Ovaj projekt izravno odgovara na potrebe naše škole koje su uočene kroz svakodnevni rad i analizu školskih upitnika. Suočeni sa sve izraženijom zaokupljenošću učenika digitalnim sadržajima, nedovoljno kritičkim vrednovanjem medijskih informacija, kršenjem pravila o uporabi mobilnih uređaja, neprimjerenom mrežnom komunikacijom te narušenim vršnjačkim odnosima, odlučili smo pokrenuti projekt koji će donijeti pozitivne promjene u našu školu.
Provedba projekta usmjerena je na dvije razine. Prva razina fokusirana je na razvoj medijske i digitalne pismenosti, s ciljem da se osnaže kompetencije učenika za kritičku i odgovornu uporabu digitalnih tehnologija i medija. Druga razina usmjerena je na stvaranje kvalitetnih aktivnosti bez ekrana koje će služiti kao alternativa digitalnim sadržajima. Kroz ove alternativne aktivnosti unaprijedit će se rad cijele škole, ojačati međusobna suradnja i komunikacija te poboljšati vršnjački odnosi i opća školska klima.
Planirane su raznovrsne aktivnosti koje uključuju učeničku mobilnost, strukturirane tečajeve i praćenje rada u inozemstvu, aktivnost poučavanja, a ugostit ćemo i pozvanog stručnjaka.
U projektu sudjeluju ravnateljica Nives Ruščić, socijalna pedagoginja Marijana Petričević, Tea Vujević i Anita Belak Bumbak (učiteljice razredne nastave), Bruna Cvjetković (učiteljica biologije i kemije), Martina Antić, Ivana Mrduljaš i Zorana Litović Živaljić (učiteljice hrvatskog jezika i književnosti) te socijalna pedagoginja Ivona Mijoč (koordinatorica projekta).
Radujemo se novim izazovima, stjecanju vrijednih iskustava i izgradnji poticajnijeg okruženja za sve naše učenike i djelatnike.





