TJEDAN MOZGA

Od 16. do 22. ožujka 2015. godine, u Splitu se obilježavao Tjedan mozga (Brain Awareness Week). Medicinski fakultet u Splitu organizira niz aktivnosti u svezi s tom akcijom, koje koordinira Zavod za neuroznanost.

Tjedan mozga usmjeren je širenju novijih spoznaja o mozgu, kao i popularizaciji neuroznanosti u općoj populaciji, od djece u vrtićima i školama, do odraslih.

Za učenike osnovnih škola organiziran je likovni i literarni natječaj pod nazivom „Što mi to mozak govori?“ Pedagoginja Lucija Krivić s učenicima je provela radionice u Tjednu mozga koje su bile poticaj za sudjelovanje na ovogodišnjem natječaju.

Radovi naših učenika i ove su godine bili ne samo zapaženi, nego i nagrađeni.          U kategoriji učenika od 1. do 4. razreda osnovne škole dvije su nagrade za likovne radove stigle u 4.b razred:

2. mjesto: Luka Krajina, 4.b
3. mjesto: Zlatko Šunjić, 4.b

U kategoriji učenika od petog do osmog razreda koji među nagrađenim literarnim radovima, na trećem je mjestu sastavak „Što mi to mozak govori?“ koji je napisala učenica Dora Samac iz 6.b razreda.

Učenici su kroz ove aktivnosti naučili ponešto o mozgu, ali i iskoristili njegove kreativne potencijale.

objavio: Administrator   datum: 27. 5. 2015.