Pravilima štitimo i tvoja prava - radionica

Defektologinja škole Marijana Petričević i knjižničaraka Edita Perković provele su radionicu s učenicima 5.a i 5.b razreda na temu ljudskih prava. Djeca su zaključila da vrijedna pravila  ne ugrožavaju ničiju slobodu, nego baš naprotiv.  Kada netko poštuje pravila pa je tolerantan i pošten prema drugima onda nisu ugrožena ničija prava, a onaj koji postupa po pravilima na najbolji mogući način koristi svoju slobodu izbora. Tako je naveden niz primjera kada djeca imaju pravo reći hoću ili neću, npr.:

HOĆU pisati domaće zadaće!

NE ĆU nikoga vrijeđati!               NE ĆU se rugati!              NE ĆU pušiti!

HOĆU pomoći prijatelju koji lošije uči!    HOĆU se veseliti životu!

NE ĆU ljutiti mamu...

Pano koji je postavljen u atriju škole rezultat je ovoga druženja i na njemu možete pročitati niz ovakvih rečenica koje su  napisala djeca.

Kako je toga dana bio Dan planeta Zemlje, djeca su zaključila da i Zemlja ima svoja prava. Zato su panou o ljudskim pravima pridodala i nekoliko prava Zemlje.

objavio: Administrator   datum: 27. 11. 2013.