U knjižnici

Svjetski dan knjige - 23. travnja

SVJETSKI DAN KNJIGE

Na svjetski dan knjige mladi su   knjižničari svojim primjerom radili na poticanju čitanja.

Ispred knjižnice iznijeli su i izložili različite knjige, listali i čitali već poznate priče, otkrivali nove, a neki su se odlučili za enciklopedije.

To je zapravo bio poziv da im se u čitanju  pridruže drugi učenici, ali i roditelji koji su toga dana u posjetu školi.

Budući da se 22. travnja obilježava Dan hrvatske knjige, a 23. travnja je Svjetski dan knjige i autorskih prava, "proglašen 1995. na Glavnoj skupštini UNESCO-a, kao simbolični datum u svjetskoj književnosti" jer su toga dana 23. travnja 1616. umrli Miguel de Cervantes i William Shakespeare...

U to ime se u cijelom svijetu održavaju različite manifestacije s ciljem da se promovira knjiga i skrene pažnja na njezinu važnost i ljepotu.

Učenici su zainteresirane posjetitelje informirali da će se u Gradskoj knjižnici događati različite aktivnosti pod nazivom "Noć knjige".

23. 4. 2013.

objavio: Edita Perković   datum: 28. 5. 2014.