U knjižnici

U našoj školskoj knjižnici

NOVINARSKA GRUPA

U školskoj knjižnici se redovito sastaje i radi Novinarska grupa i Uredništvo školskog lista. Učenici i djelatnici bilježe i fotografiraju sva događanja vezana za školu pa ih objavljujemu u školskom listu „Škafetin“.

Škafetin je 2011. i 2012. godine bio zapažen na Lidranu  i našao se među predloženima za državno natjecanje.

PRIČANJE PRIČA

U knjižnici se čitaju i prepričavaju priče za najmlađe i smišljaju nove...

• Pričanje bajke - Kraljević Čuperak

Učenici prvih razreda upoznali su bajku  Charlesa Perraulta, Kraljević Čuperak, koju je knjižničarka ispričala koristeći kartonske lutke.

Nakon toga su učenici razgovarali i „čarobirali“ u igri „Imam čarobni štapić“: Evo nekoliko njihovih želja:

Ćiri-bu, ćiri-ba, neka svi loši postanu dobri, a svi dobri još bolji!

Ćiri-bu, ćiri-ba, neka djeca puno ne viču i neka svi budu pristojni!

Ćiri-bu, ćiri-ba, neka sve bude čisto, neka ne bude smeća!

Ćiri-bu, ćiri-ba, neka u ovoj knjižnici bude puno novih knjiga!

Ćiri-bu, ćiri-ba, neka djeca budu sretna!

Ćiri-bu, ćiri-ba, neka se djeca ne tuku i ne svađaju!

Mi možemo samo poželjeti da se ove čarolije stvarno dogode.

• Pano inspiriran pričama Nade Iveljić

6. rujna 2009. godine preminula je  Nada Iveljić. Povodom smrti ove naše poznate književnice za djecu  upriličeno je pričanje njezinih priča učenicima 3. i 4. razreda. Učenici su ilustrirali priče „Šestinski kišobran“ i „Svjetionik dobrog srca“ te postavili malu izložbu u čast književnice.

LIKOVNE I DRAMSKE RADIONICE

Djeca se za školske priredbe i ostala događanja u školi pripremaju i u knjižnici. Školske godine 2009./2010. na božićnoj priredbi izveli su igrokaz "Djed Mraz je pravi! : ), a za Uskrs mali igrokaz o pisanicama. Za takve prigode u knjižnici se izrađuju dijelovi scenografije ili potrebni rekviziti. Povremeno se u dogovoru i suradnji s učiteljima u knjižnici organiziraju likovne radionice na različite teme ili knjižničarka sudjeluje u likovnim radionicama u razredima.

objavio: Administrator   datum: 8. 11. 2013.