Bili smo na snijegu...

Učenici naše škole bili su na zimovanju u Gorskom Kotaru. Proveli su nezaboravne dane na snijegu i snimali film.

Potaknuti pozitivnim iskustvima, stečenim prošle školske godine, učitelj Petar Šimundža i učiteljica Nada Marčić organizirali su šestodnevni odlazak djece na zimovanje. Započelo je  roditeljskim sastancima na kojima su roditelji upoznati s ciljem putovanja i planiranim aktivnostima. Uskoro je bilo prijavljeno 35 zainteresiranih učenika, a put je sada već  u dobrom sjećanju.

Ove godine s našim učenicima su bila djeca iz OŠ „Split 3“ kojima je vođa puta bio nastavnik Igor Šimunović.  Suradnju s ovom školom „u susjedstvu“ namjerava se produbljivati u sljedećim godinama.

Čime su se djeca bavila na zimovanju?

Djeca su bila na snijegu i naučila skijati. U Delnicama su bili na klizanju, a posjetili su i park gdje su imali priliku vidjeti bijeloga jelena i mnoštvo srna. Bili su na Lokvanskom jezeru, a u dvorcu u kojem su bili smješteni snimljen je još jedan  igrani film uz pomoć voditelja Filmske radionice, Nere Miočić i Tonija Mijač.

Ove je godine angažiran profesionalni snimatelj putovanja. DVD je upravo dovršen te će ga djeca moći nabaviti za trajno sjećanje na ovaj aktivni zimski odmor. Fotografije

Prošle školske godine Filmska grupa je snimila film Veliko otvaranje koji ste mogli pogledati na našoj stranici. Na zimovanju je nastao drugi igrani film za koji su djeca stvarala scenarij tijekom jeseni.

Čim film bude spreman za prikazivanje, obavijestit ćemo vas.

objavio: Administrator   datum: 26. 1. 2011.