OD ZRNA DO KRUHA

U zadnjem tjednu listopada učenici su sa svojim učiteljima i roditeljima pripremili  proslavu posvećenu kruhu. Riječju, pokretom i pjesmom prikazali su kako od zrna nastaje kruh.

U listopadu se puno govorilo o zahvalnosti Zemlji za plodove koje nam daje, za svu tu raskoš i ljepotu koju čovjek ponekad zaboravlja ili prestane primjećivati. U zadnjem tjednu listopada učenici su se pripremali za proslavu posvećenu kruhu. Udružili su se nastavnici, djeca i knjižničarka pa se knjižnica na neko vrijeme pretvorila u radionicu u kojoj se vježbalo za nastup, osmišljavalo scenografiju, kostime i koreografiju... Tako su se u zajedničku točku priredbe povezali mlađi i malo stariji učenici te prikazali riječju, pokretom i pjesmom kako od zrna nastaje kruh. Našla se tu i jedna koka koja je poštedjela jedno malo zrno te mlin koji je zaklokotao u pjesmi učenika drugog razreda koje je pripremala nastavnica Ivanka Mandić.  Zatim su učenice trećega razreda recitirale Zahvalnicu Zemlji naučenu na satu vjeronauka s vjeroučiteljicom Sanjom Vučković, a sve je bilo okrunjeno pjesmom Kruh na stolu koju je u pratnji nastavnice glazbenog odgoja Slavenke Simonelli pjevao naš školski zbor.

Svečanosti je nazočio svećenik don Mihael Jelavić  koji je, nakon molitve i prigodnog obraćanja djeci, roditeljima i učiteljima, blagoslovio kruh i peciva koje su djeca donijela toga dana i izložila u košaricama. Svaki je razred na kraju uzeo svoju košaricu i odnio u učionicu gdje se blagovalo.

objavio: Administrator   datum: 4. 11. 2010.