Učenici pobijedili u kvizu i usvojili dupina

Učenici OŠ Blatine-Škrape osvojili su 1. mjesto u kvizu povodom Međunarodne godine biološke raznolikosti.

U sklopu obilježavanja Međunarodne godine biološke raznolikosti (2010.) učenici naše škole sudjelovali su u kvizu na tu temu.
Vrijedno su se se pripremali za kviz, a u utorak, 21. 9. 2010. imali su 30 minuta za pokazati svoje znanje. U kvizu su sudjelovali sljedeći učenici: Dora Čović, Marija Galić, Matea Roglić, Dora Istenić, Ivana Bobanac, Roko Dumanić, Viktor Vegan, Jure Luetić, Marin Kasum, Lovre Mimica, Kristian Šunjić, Luka Talijan, Ivo Skočić, Ana Franić, Jelena Čavara, Valentina Prološčić, Mihaela Jerković, Danijela Božinović Karauz i Stela Klobas.

Djeca i njihove mentorice Gordana Rajčić i Mirela Blažanin bili su presretni kada su dobili vijest da su osvojili prvo mjesto. To je osim osvojenih knjiga o okolišu i plakata značilo i jednogodišnje usvajanje dupina putem udruge Plavi svijet. Na to su posebno ponosni i sretni.
Nakon dodjele nagrada djeca su se družila, pjevala, sudjelovala u tombioli. Sada s nestrpljenjem iščekuju posjet usvojenom dupinu.

U Slobodnoj Dalmaciji pisalo je ovom događanju.

objavio: Administrator   datum: 28. 9. 2010.