Putovanje u Austriju i Njemačku

Učenici su i ove godine putovali u Austriju i Njemačku. Na tom su putovanju puno naučili i doživjeli. Neki su trenuci bili prava pustolovina. Dovoljno je pogledati sliku pokraj teksta.

I  ove su školske godine učenici naše škole bili u Austriji i Njemačkoj. Uzbuđeni i radosni učenici petih, šestih i sedmih razreda krenuli su na putovanje 6.travnja 2010. Okupili su se u ponoć ispred škole i nakon rastanka s bližnjima krenuli u pustolovinu.

Prvo  mjesto  koje su posjetili bio je Salzburg. Iako pomalo neispavani zbog  noći provedene na putu, ujutro su  učenici bili raspoloženi za posjet rudniku soli. Tobogani, brod koji je vodio preko jezera, vlakić….. jednostavno su sve oduševili. Nakon izlaska iz rudnika svratili su u keltsko selo. Najzanimljiviji događaj toga dana ipak je bio dvorac u kojemu ih je na trenutke sa svih strana polijevala voda.

Drugi dan se nakon doručka putovalo kroz Alpe prema Münchenu. Skoro cijelo jutro proveli su u Zoološkom vrtu. Vidjeli su majmune kojih je bilo najviše, žirafe, slonove, tigra, lavice, pingvine… Neke su ih se životinje dojmile malo više, a neke malo manje. Zatim, Alianz Arena koja je veličanstvena.  Djeca su se u pratnji nastavnice njemačkoga jezika šetala samim centrom grada Münchena i posjetila Frauenkirche te čula legendu o njenom postanku (izgradnji).

Svakako, po mnogima najzabavniji dio putovanja je ipak 4-D kino. Predzadnji dan smo se vraćali u Klagenfurt te posjetili Minimundus u sklopu čega je Zooreptilien. Tu smo doživjeli i najveće strahote i prevladali strah… Držali smo udava oko vrata!

Zadnji dan je, naravno, obavljen šoping kojeg smo svi željno iščekivali.

Smješteni smo bili u hostelima, a u zadnji je čak imao bazen u kojem smo se kupali do 22.00 sata. Bilo je zabavno i poučno pa jedva čekamo nova putovanja.

Jedna od najljepših rečenica kaže:“ Sve ti mogu uzeti, ali sjećanje na putovanje nitko i nikada!“

objavio: Administrator   datum: 10. 6. 2010.