OTKRIJ SVOJ INSTRUMENT

Profesori glazbene škole "Boris Papandopulo"  u Osnovnoj školi "Blatine-Škrape"su učenicima nižih razreda omogućili prve kontakte sa svijetom glazbenih instrumenata. Tako su ih zainteresirali i dali im priliku da „otkriju svoj instrument“.

Naš se atrij 5. svibnja 2010. pretvorio u pravu glazbenu radionicu. U njemu su se prelijevali zvukovi od dječjeg pljeskanja, pucketanja prstićima do melodija odsviranih na pravim glazbenim instrumentima.

Naime, toga smo dana ugostili profesore Privatne osnovne glazbene škole „Boris Papandopulo“. Sa sobom su ponijeli klavijature(klavir), violinu, flautu i klarinet i instrument koji je posebno zainteresirao učenike – bubnjeve. Svi su ih željeli isprobati!

Namjera ovoga susreta i prezentacije glazbenih instrumenata je bila da djeca čuju, vide i zainteresiraju se za pojedine instrumente kako bi se i sami u budućnosti htjeli baviti glazbom.  Poznato je da je glazba i te kako kreativna, plemenita pa i ljekovita aktivnost koju je doista vrijedno približiti djeci i omogućiti im da je i sami stvaraju.

Zato su se profesori glazbene škole uputili u osnovne škole gdje učenicima nižih razreda omogućuju prve kontakte sa svijetom glazbenih instrumenata. Tako ih žele zainteresirati i pomoći im da primijete i „otkriju svoj instrument“. Zato su najavili Dane otvorenih vrata u prostorijama glazbene škole na adresi B. Papandopula 15 u Splitu koji će se održati 28. svibnja i 11. lipnja 2010. godine od 18 do 20 sati. Djeca mogu doći sa svojim roditeljima po informacije o upisu u glazbenu školu, a tada će moći vidjeti pa čak i isprobati različite glazbene instrumente.

objavio: Administrator   datum: 25. 5. 2010.