JEDAN JEDAN DVA, SPAŠAVAM I JA!

Edukacija djece o izvanrednim opasnim situacijama i ulozi žurnih službi održana je u ponedjeljak u našoj školi.

Područni ured za zaštitu i spašavanje Split u suradnji s policijom i vatrogasnim postrojbama te Ustanovom za hitnu medicinsku pomoć i Hrvatskom gorskom službom spašavanja  u ponedjeljak  (26. travnja 2010.) proveo je edukaciju učenika naše škole u području zaštite i spašavanja. Djeci je održano predavanje i prezentacija o izvanrednim  situacijama koje nas mogu iznenaditi (požarima, potresima, poplavama).

Djeca su doznala kako sve nastaju takve opasne situacije i kako bi se u takvim slučajevima trebali ponašati. Naučili su da je 112 – jedinstveni broj za žurne pozive.

Naravno da su djeca upoznata i s činjenicom da neoprezna i nepromišljena ponašanja mogu izazvati neke od izvanrednih situacija poput npr. požara. Dobili su savjete kako se odgovorno i oprezno treba ponašati u određenim prilikama da do izvanrednih okolnosti ne bi ni došlo (prevencija). Djeci su potom prezentirane aktivnosti, oprema i uređaji koji se koriste za spašavanje.

Nadamo se da će djeca i ubuduće imati priliku za predavanja i susrete koji će im pružiti praktična znanja za život.

Ukoliko želite doznati više o broju 112, pogledajte na ovoj stranici:

objavio: Administrator   datum: 28. 4. 2010.