PORTRETI GRADA - IZLOŽBA UČENIČKIH RADOVA

Povijesna grupa 5.a razreda i učenici trećih razreda naše škole posjetili su Muzej Grada Splita i sudjelovali na radionici Portreti grada. Učenici, učiteljice i nastavnica povijesti obišli su prvo izložbu Portret grada u Muzeju Grada Splita i Galeriji E. Vidovića gdje su imali priliku naučiti ponešto o prošlosti svoga grada. Nakon toga su na radionici, pod vodstvom muzejskog pedagoga, crtali portret svoga grada, onako kako ga oni vide. Trećaši su Split oslikali drvenim bojama na papiru, a učenici, članovi Povijesne grupe su na drvenim daščicama temperom prikazali svoj grad.

Radovi učenika bili su izloženi u Galeriji Muzeja Grada Splita. Otvorenje izložbe organizirano je u sklopu Noći muzeja, 31.siječnja u 18 sati. Na svečano otvorenje došle su učiteljice i učenici u pratnji svojih roditelja.

Mala umjetnička djela možete pogledati u fotogaleriji.

Pripremile: Lucija Krivić i Vedrana Sočo

objavio: Administrator   datum: 20. 2. 2014.