"UPOZNAJ SVOJA PRAVA"

Ove su godine Društvo Naša djeca Šibenik i Gradska knjižnica “Juraj Šižgorić” Šibenik – Centar za vizualnu kulturu djece i mladih i Grad Šibenik, a u okviru programa Grad Šibenik-prijatelj djece zajednički raspisali natječaj na kojem su sudjelovali i učenici naše škole.

Učenici su imali zadatak kratkim stripom prikazati zgode i nezgode vezane za prava djece.

Kroz ovaj natječaj se na još jedan način podsjeća na prava djece i našu dužnost da uvijek postupamo u najboljem interesu djeteta.

S obzirom da je 20. studenoga 1989. godine usvojena Povelja o pravima djeteta, 20. studenoga je proglašen DANOM PRAVA DJETETA. Dječji radovi koji su pristigli na ovaj natječaj bili su tim povodom izloženi od 19. studenoga  2012. u Gradskoj knjižnici u Šibeniku.

Među pristiglim radovima žiri je odabrao kao najuspješnije nekoliko dječjih stripova. Fedri Domljanović, učenici 7.b razreda OŠ “Blatine-Škrape” pripalo je drugo mjesto. Mentorica joj je nastavnica likovnog odgoja Marijana Tokić. Svoj su uradak poslali i učenici 4.b razreda s učiteljicom Kristinom Ivanda.

U prilogu su strip Fedre Domljanović i pohvalnica koju je škola dobila za sudjelovanje u ovom projektu.

Slikovnicu "Dijete ima pravo biti dijete" možete pronaći u našoj

školskoj knjižnici i upoznati se s Konvencijom uz prekrasne

ilustracije.

.

objavio: Administrator   datum: 4. 12. 2012.