Ljepota je u različitostima

19. 2. 2010. učenici sedmih razreda posjetili su splitsku sinagogu.

I ove godine kroz nastavu mnogih predmeta doznajemo o običajima, kulturama, stilovima života, vjerama i drugim osobinama različitih naroda.  Tako učimo ne samo tolerirati različitosti, nego i otkrivati ljepotu i bogatstvo u raznolikostima koje nas okružuju.

19.2.2010. učenici sedmih razreda posjetili su splitsku sinagogu kako bi realizirali planirani projekt „Ljepota je u različitostima“.

U sinagogu su učenici stigli s nastavnicima povijesti, vjeronauka i geografije, poslušali predavanje, upoznali unutrašnjost sinagoge, razgovarali s predstavnicima židovske zajednice o njihovoj religiji, prošlosti i običajima te doznali zanimljivosti o prošlosti i sadašnjosti Židova u Splitu.

Nove spoznaje potaknule su učenike i učitelje i na daljnju razradu projekta i na neka nova istraživanja.

objavio: Administrator   datum: 11. 3. 2010.