SVJETSKI DAN BORBE PROTIV SIROMAŠTVA

17. listopada 2012. obilježava se Svjetski dan borbe protiv siromaštva. Povodom toga dana Učeničko vijeće je na svome sastanku pokrenulo akciju pomoći: „Medo“ za Marka kako bismo pomogli jednoj obitelji iz našega grada.

Što smo poduzeli?

Učenici su se okupili, istraživali o siromaštvu, izradili plakat s porukama o podizanju svijesti o siromaštvu u svijetu i izložili ga u atriju škole. Dogovorili su se o prikupljanju pomoći za jednu obitelj kojoj je to potrebno.

Preko školskog razglasa obavijestili su sve učenike i učitelje o planiranoj akciji "Medo za Marka".

Zašto baš „medo“?

– Zato jer prikupljamo onoliko koliko tko može dati (1 kn, 2kn … do 5 kuna priloga) za ovu obitelj!

Tko je Marko?

-Mladić sa Downovim sindromom čija se obitelj našla u teškoj situaciji.

Pozivamo sve učenike i učitelje da prema svojim mogućnostima  sudjeluju u ovoj akciji!

objavio: Administrator   datum: 18. 10. 2012.