DAN ŠKOLE 2010./2011.

Proslava Dana škole u našoj je školi  priređena 23. 5. 2011.

U jutarnjim satima učenici od trećeg do osmog razreda natjecali su se u športskim aktivnostima. Natjecali su se u nogometu,  gimnastici  i odbojci.

Poslijepodne su se  učenici, njihovi roditelji i nastavnici susreli na kratkoj svečanoj priredbi  s glazbenim i dramsko-recitatorskim dijelom. Priredba je započela u 18 sati  himnom koju je otpjevao školski zbor i pozdravom ravnatelja koji je pohvalio učenike i učitelje koji su ostvarili zapažene rezultate na natjecanjima u ovoj školskoj godini.

Nastavljeno je u vedrom tonu uz živahne melodije koje su otpjevali  i odsvirali naši učenici.  Učenici 2.a razreda, opremljeni cvjetnim kostimima, uprizorili su Reumatični kišobran, igrokaz Željke Horvat-Vukelja i okrunili ga pjesmicama o prijateljstvu i sreći.

Na kraju priredbe  ravnatelj je presijecanjem vrpce otvorio prodajnu izložbu učeničkih radova.

Izložba se odvijala na dva kata škole. Svaki razred je izložio predmete koje su izrađivali u školi, ponajviše na satovima razrednoga odjela. O temama su se također dogovarali pojedinačno pa je svaki razred obradio odabranu temu. Tako su neki razredi kao inspiraciju odabrali svoj grad, Hajduk, nakit, cvijeće, izradu različitih figura tehnikom origamija …

Odaziv roditelja i drugih posjetitelja bio je odličan. Od sredstava prikupljenih prilikom prodajne izložbe kupit će se, u dogovoru s Vijećem roditelja, ono što je najpotrebnije za školu, dakle informatička oprema za nastavu  ili knjige za školsku knjižnicu.

objavio: Administrator   datum: 6. 6. 2011.