I moj grad za Vukovar svijetli

18. studenog 2009. godine sjetili smo se žrtve grada Vukovara u Domovinskom ratu. Povijesna grupa, koju vodi nastavnica povijesti Vedrana Sočo, uredila je pano u atriju škole na kojem su izložene informacije i fotografije o stradanju Vukovara i Vukovaraca. Materijale izložene na panou nastavnica povijesti iskoristila je kako bi učenicima osmih razreda održala predavanje o ovoj potresnoj temi.

Duško Aničić, nastavnik likovnog odgoja,  izradio je plakat uz koji su djeca na pano stavljala zapisane dojmove i misli o važnosti mira i ljubavi. Riječima punim suosjećanja sa svim ljudima koji su stradali u Vukovaru ili u bilo kojem sličnom događaju u svijetu djeca su izrazila svoju potresenost ratnim strahotama i svoju nadu u mir. Pred panoima su gorjele svijeće za Vukovar.

Istoga dana, poslije nastave, učenici 5.a razreda s nastavnicom povijesti u Vukovarskoj ulici, u Splitu palili su svijeće u znak sjećanja i suosjećanja s Vukovarom.

Želimo da svjetlo života obasjava Vukovar.

objavio: Administrator   datum: 26. 2. 2010.