Dani zahvalnosti za plodove zemlje – dani kruha

Pano o plodovimaU mjesecu knjige i godini astronomije čitali smo „pod zvijezdama“ o plodovima koji uspijevaju u našem kutku svemira, u primorskim krajevima naše domovine. U knjižnici smo malo crtali, rezali, pisali i napravili malu izložbu saznanja o rogaču, smokvi, šipku i još ponekim dragocjenim plodovima zemlje. Učenici 4. razreda  o maslinama su istraživali na terenu sa svojim učiteljicama i rezultate prikazali na plakatu koji je ovom prilikom izložen u atriju škole.

Dani zahvalnosti za plodove zemlje u školi svake se godine obilježavaju kroz niz jesenskih aktivnosti koje uključuju literarno i likovno izražavanje na tu temu: ekološko osvješćivanje, mala istraživanja... Poseban dan je onaj posvećen kruhu. Ove školske godine djeca i učitelji nižih razreda su izložili pekarske proizvode koje su izradili uz pomoć svojih starijih ukućana. Nakon blagoslova hrane zajedno su blagovali u svojim razredima i prikupili energiju za ostatak radnog dana.

objavio: Administrator   datum: 26. 2. 2010.