Tenis u školi

Učenici naše škole imaju priliku odabrati  tenis  kao slobodnu aktivnost. Treninzi su organizirani u našoj školskoj dvorani jednom tjedno.

Tenis u školama je projekt Hrvatskoga teniskoga saveza i Zbora teniskih trenera Hrvatske.  U sklopu ovoga projekta, u školskoj godini 2010./2011., učitelj Petar Šimundža je u OŠ „Blatine-Škrape“ i OŠ „Split 3“ počeo provoditi besplatan program upoznavanja djece s ovim sportom.  Na taj način škole ostvaruju dobru suradnju, a djeci se daje mogućnost bavljenja tenisom  i otkrivanja tenisa kao sporta koji m će se možda aktivnije baviti.

Hrvatski teniski savez osigurao je rekete, loptice i mreže za treninge koji se u našoj školskoj dvorani održavaju jednom tjedno. Uz učitelja P. Šimundžu, djecu teniskim vještinama poučava i Igor Šaban, trener iz Teniskog kluba „Split“.

objavio: Administrator   datum: 14. 2. 2011.