Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Kao i svake godine, Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje posebno je svečan i radostan u našoj školi. Od slasnih peciva, kruha i kolača zamirišu svi hodnici i učionice. Žute, narančaste i zlaćanosmeđe boje zagospodare pozornicom, hodnicima i učionicama kao i vedre pjesme o suncu, mlinu, kruhu...

Svaki razred pripremio je košaru hrane koju će blagovati nakon svečanosti. Neki učenici su se okušali u kuharskim vještinama pa nije izostalo pohvala slasnom bureku koji su ispekli učenici.

Nakon stihova i pjesama koje su izveli učenici, svećenik se obratio djeci i blagoslovio hranu koja je u ukrašenim košarama bila izložena na pozornici. Poslije su učenici i učitelji u svojim razredima zajedno marendali i družili se.

objavio: Edita Perković   datum: 30. 10. 2018.