Dan kravate 2018.

Od 2008. obilježava se Dan kravate u Hrvatskoj. Dakle, ove godine, jubilarni deseti put, Dan kravate inspirirao je učitelje i učenike osnovnih škola da osmisle aktivnosti u čast kravati.

U našoj školi, redovito se obilježava ovaj dan, a ove smo se godine odazvali pozivu ustanove Academia Cravatica koja se bavi proučavanjem, čuvanjem i unapređivanjem kravate kao pokretne hrvatske i svjetske baštine.

Učenici trećeg razreda upoznali su se s porijeklom i različitim varijantama i ulogama kravate koje su je pronijele po svijetu kao ukras i simbol.

Budući da se učenici kroz različite aktivnosti pripremaju za nadolazeći Tjedan tolerancije, kravate koje su ove godine izrađivali, ukrasili su motivima suradnje, uljudnosti, tolerancije i uvažavanja.

Ponosno su ih nosili na Dan kravate u svojoj školi i na putu kući.

objavio: Administrator   datum: 23. 10. 2018.