Hour of code

"Sat kodiranja" ili "Hour of code" međunarodna je inicijativa u kojoj se od 8. do 14.12. diljem svijeta organiziraju besplatna događanja vezana uz programiranje. Po prvi put ove godine taj se dogođaj obilježio i u našoj Školi. Učenici 4.a i 4.b su se u srijedu, 9.12. imali priliku upoznati s programiranjem.

Učili su programirati pomoću igrice "Angry birds-hour of code" koja je napravljena u sklopu ove međunarodne inicijative. Igricu možete igrati i kući, a pristupiti joj možete na web adresi: https://studio.code.org/hoc/1. Učenici su se zabavili jedan školski sat, nešto novo naučili te zadovoljni otišli s diplomama za sudjelovanje na ovogodišnjem Satu kodiranja.

Pripremila: Monika Mladenović

objavio: Administrator   datum: 14. 12. 2015.