BLAGO DANU KOJI ZAPOČINJE MIRISIMA KRUHA

Kao i svake godine, posljednjeg tjedna u listopadu jedan je dan rezerviran za slavljenje, blagoslov i blagovanje kruha.

Učenici su tijekom drugog školskog sata složili košare s kruhom i pekarskim proizvodima koje su pripremali sa svojim roditeljima i posložili ih na stolove u atriju. Mirisni kruh, rumene bublice, peciva i kolači mamili su iz košarica ukrašenih jesenskim plodovima.

Tijekom trećeg sata održana je prigodna svečanost. Učenici su izveli igrokaz o kruhu i hostiji, a priredba je kao i inače uokvirena pjesmama našeg školskog zbora.

Na kraju se učenicima i učiteljima obratio župnik i blagoslovio košarice s hranom koje su učenici odnijeli u svoje razrede i u dobrom raspoloženju blagovali. Uvijek se ispočetka radujemo ovakvom danu.

objavio: Administrator   datum: 16. 11. 2015.