DIOKLECIJANOVA ŠKRINJICA 2014.

Pozivamo sve zainteresirane da posjete izložbu dječjih radova koja će trajati do kraja proljetnih praznika u Etnografskom muzeju.

Učenici 3.a i 3.b razreda sudjelovali su u projektu „Dioklecijanova škrinjica“. Nakon obilaska grada s turističkim vodičem, u školi su nastavili učiti iz knjiga, časopisa i dokumentarnih filmova.

Projekt je dobro osmišljen jer učenici dobiju poticaj za bolje upoznavanje svoga grada, a uz to šetaju, uče, crtaju, pišu, natječu se pa je učenje na ovaj način doista zabavno.

Pisalo se i crtalo na temu Palače i našega grada koji je iz nje niknuo i izrastao u „cvit mediterana“. Učenici su s učiteljicama učili te se međusobno natjecali u znanju i okušali u kvizu koji je poslužio kao priprema za gradsko natjecanje.

Od likovnih i literarnih radova izradili su plakat koji je uokviren i izložen u Etnografskom muzeju u Splitu zajedno s radovima ostalih splitskih škola koje su sudjelovale u već tradicionalnom projektu „Dioklecijanova škrinjica“.

objavio: Administrator   datum: 17. 4. 2014.