Brain GymŸ u našoj školi

U našoj je školi prošloga vikenda održana radionica „Uvod u Brain Gym®“ za učitelje i stručne suradnike.

Radi se o metodi koja se temelji na kretanju pri čemu se kroz 26 pokretnih aktivnosti djeluje na integrirano djelovanje obiju hemisfera mozga.

Kroz pravilno i redovito vježbanje utječe na motoričku koordinaciju,  smanjenje napetosti i hiperaktivnosti, poboljšanje čitanja i pisanja te matematičkih vještina...

Nakon stjecanja prvih znanja u našim su razredima već primijenjene uvodne vježbe. Djeca su s veseljem dočekala ovaj oblik vježbanja u razredu.  Cilj je da se kroz niz jednostavnih pokreta potakne učenje „cijelim mozgom“ tj. da djeca ne budu blokirana, nego otvorena za učenje kao što se navodi u  Dennisonovom priručniku.

Brain Gym® je pravi način da se spoji ugodno i korisno.

objavio: Administrator   datum: 4. 5. 2013.